jednorázovky

Čarodějnický: Příběh Předobrého Kladňáka

30. dubna 2011 v 20:31 | Brita
Dnešní den je jak mnoho lidí ví, zasvěcený pálení čarodějnic. Poprvé po X letech jsme nikam nevyrazili, takže jsem tento "svátek" oslavila sama svým vlastním způsobem...
Ano, spatlala jsem povídku. Nenechte se prosím odradit délkou, je to jen jeden a půl stránky. A berte to prosím s nadhledem, i když, no, alespoň jsem doufala, že nadhled z toho sálá.
Ten nadpis "Kladňák" není přesný. Ovšem "kladňačka" mi přijde jako děsivé označení pro kladnou hrdinku.
Nyní se ale ponořte do příběhu /psáno v ich-formě/ někoho, komu zlo a zlé úmysly nic neříkají:


Jak se slohovka zvrtne tak trochu v téma týdne

7. dubna 2011 v 20:59 | BritaTak hned na začátek bych chtěla sdělit, že téma, z kterého měla vzejít moje slohová práce do češtiny, bylo: Člověk sám sobě nepřítelem. Jak to tak u mě v poslední době bývá, zvrtla se moje slohovka v něco, co se ani vzdáleně nepodobá původnímu tématu. Ta práce měla být racionálním, vážně pojatým zamyšlením, jenže já, tak závislá na vlastní originalitě a vtipnosti, až to není hezké, mám napsané cosi, u čehož alespoň doufám, že se čtenář zasměje.
Bohužel, pravděpodobně a beze všech pochybností, mi češtinářka utrhne hlavu.
Prosím, představuji vám svou slohovou práci, kterou velice ovlivnilo mé pisálkovství a tvoření postav. Pobavte se a politujte ubohou Britu, již čeká osud hlavy bez těla.
PS: věty v hvězdičkách jsou moje poznámky k dílku, jako by toho mého humoru nebylo dost...

Žárovka-líčení

10. února 2011 v 19:24 | Brita
coffe
Tak po pár minutách znovu ahoj. Dneska jsme měli češtinu, sloh a psali jsme jako samostatnou práci líčení. Ponejprve jsem nemohla na nic přijít, napadaly mě takové banality jako židle. Že žárovka je taky banalita? Ne, v žádném případě. Ale to byste si museli dát tu práci a přečíst tohle až do konce XD
oddělovač

Inu, přihodilo se toho hodně...

10. února 2011 v 18:57 | Brita
Writing
Dobře, možná píšu s menším zpožděním, ale na tom nezáleží.
Jednoduše řečeno, spadla nám ve škole tabule. Včera. Bílá, týden stará, interaktivní tabule. On se totiž nechtěla zapnout promítačka, víte?

život Listův

7. října 2010 v 20:03 | Brita
hm, možná to není tak úplně k podzimu, ale když se řekne podzim, vybaví se mi padající listy. díky skutečnosti, že jsme o slohu nedělali nic zajímavého (béé, kdybychom měli psát alespoň něco, ale ne, my výtahujeme) a deset metrů za oknem stál žloutnoucí javor, neodolala jsem, a moje mysl, naprogramovaná na sloh, vytvořila krátký příběh o listu, který světelnou rychlostí předala ruce s propiskou. vzniklo následující dílo:

Bouře

2. října 2010 v 11:22 | Brita
no, rubrika jednorázovky nám nějak nepřekypuje příspěvky. už bylo na čase, aby mě něco napadlo. zrovna včera, když jsem se vracela ze školy jsem přemýšlela nad tichem, které stálo v naší čtvrti a neodfouklo ho ani ševelení listí ve vánku. takže mě napadlo napsat povídčičku na téma ticho před bouří nebo bouře. možná název ještě změním...

Jak naše třída poté, co málem svět zničila, svět zachránila

9. září 2010 v 21:04 | Brita
už jsem se zmiňovala, jakou máme přírodopisářku? omluvte mě jestli se opakuji. ta biologikářka je vážně fajn. zatím jsme měli jenom dvě hodiny s ní, ale už nám stačila dát námět na slohovou práci. první z nich, na který bude v cč příběh, je: "co by se stalo, kdyby pokaždé, když by studenti nedokázali zodpovědět otázku, by jedna věc zmizela z povrchu zemského" druhý námět byl "nejdříve byly buňky, potom bezobratlí, potom ryby, obojživelníci, plazi, ptáci a savci. savci jsou nejvyšší skupinou nyní. co převýší je?"

křeček-rádoby básnička

30. května 2010 v 21:40 | Brita
toto krátké veršované cosi je věnovánu obrázku, který uvidíte níže, pokud se tam ovšem podíváte.
(napište mi, jestli je alespoň trošililinku poznat, že je to křeček)

uf, byl to jenom sen...

11. dubna 2010 v 13:22 | Brita
no, já mám celkem často velice živé sny. jako třeba dneska.převyprávím ho:
 
 

Reklama