Především o prsou ve veřejnosti...

30. srpna 2015 v 21:57 | Brita |  Plavectví
...Aneb typologie plavců v kondiční dráze

Je jen málo horších věcí, než nemít pronajatou dráhu. Mezi tyto patří prázdná lednička, plný močový měchýř poté, co na sebe konečně nasoukáte karbony, a prasklá čepička.
Nemít svoji vlastní dráhu a plavat jako bezdomovec v dráze pro veřejnost přivádí plavce na pokraj nervového zhroucení a mnohdy k promýšlení vraždy. Proč? Protože ti ashfjgnrekfbsnjfnds neumějí plavat.
Většina lidí, kteří se přihrnou do kondiční dráhy, sotva plave rychleji než ti, kteří se vznáší a pohupují v jiných končinách bazénu. Nebyl by pro ně problém zůstat v neohraničené části a vyhnout se ostatním. Problém je, že ONI si přišli zaplavat. ONI jsou děsně fitness, jóga a zdravá strava. ONI přišli sportovat a NEbudou se míchat se starými babkami ve veřejnosti. Jo, a uhněte mi z cesty, já mám hezči bikiny, než ty vaše speeda.
To, že neumí zůstat u strany, rozeznat pravou od levé a nepřekážet ostatním, nedejbože rychlejším plavcům, je podle všeho podružné.Sportovec:
Bless you, sir! Jediný normální účastník provozu, jeho zástupci jsou obého pohlaví. Než se přidá do mely, prohlédne si, na které straně se plave, nalepí si svůj skromný lísteček s tréninkem, nechá se předplavat, ukázněně se klidí ke kraji dráhy, když zastaví. Občas dokonce srovná pomůcky ostatních, které se mu podařilo náhodou rozházet. Velmi vzácné plemeno, které je nutno chválit, bezmezně podporovat a nenechat zajít.

Macho:
"Sem sem přišel, abysem vám ukázal, jak se plave, buchty" správný macho je pořádný chlap okolo třiceti, čtyřiceti let věku, ve všem je nejlepší a nenechá se předplavat nějakou holkou, protože chlapi jsou ve všem prostě lepší, to ví každej, takže krávo, zůstaň za mnou. Plavat okolo takových je utrpení, protože, pokud jste plavkyně, tedy holka, radši by si přivodili infarkt, než aby vás nechali plavat první. (Nevím, jak ostatní, ale pokud tohle někdo udělá mně, vždycky nasadím líné dlouhé záběry, přestanu kopat nohama, aby to vypadalo, že se nesnažím, a s chladnou jistotou je nechám ve vlnách za sebou. A můžou se klidně vztekat.)
Macho sice neuplave víc, jak jednu délku bazénu, ale aby ukázal svou přirozenou nadřazenost, roztáhne se na zdi přes celou dráhu, protože okolo něj se obrátky dělat nebudou. A beztak zaplatil, tak se může roztahovat, jak chce.
Po každém svém olympijském výkonu Macho zásadně počká, než závodní plavec překoná dalších čtyři sta metrů, aby potom (si přece vypočítal, že ten žabař bude po půl kilometru utahanej, ne?) vyrazil půl vteřiny před plavcem. Dobromyslný plavec samozřejmě tuhle podlost nečeká a skončí milému Machovi v lepším případě na zádech, v horším případě zabodne prsty do rozkroku. (po odrazu ode zdi skloníme hlavu směrem ke dnu, spojíme ruce a natáhneme je před sebe. Týpka před sebou nevidíme, ale zlomíme si o něj ruku)

Vodnický dědeček:
Už dávno nemá potřebu se vytahovat před mladými. Klouby už mu neslouží tak jako dřív, takže znakem soupaž, kterým plave, zabere celou dráhu na šířku plně rozpažených paží. Pohybuje se neočekávatelně pomalou rychlostí, ale pokud očekáváte, že jej skolí jeden bazén, tak se šeredně mýlíte, neboť on, pomaloučký, nicméně nezdolný koráb, plouží se dráhou bez zastavení i několik hodin.
Nevyhýbá se okukování mladých plavkyň a občas si i "náhodou" šáhne. Z nějakého důvodu respektuje plavkyně závodní v celotělových plavkách a prsty většinou zaškobrtnou o napůl odhalené ňadro modelek pokukujících po plavčících.
Při troše trpělivosti druh poměrně vstřícný a neotravný.

Modelka:
Slečna okolo dvaceti let, očividně nespokojená s tím, že zrovna nemá boyfrienda. Přichází na bazén v trendy push-up bikinách a pečlivě zvolených doplňcích, včetně kompletního líčení. Při chůzi pohupuje boky, mrká všemi směry a posílá vzdušné pusinky plavčíkům (v drtivé většině případů je jim slečna ukradená, protože zrovna píšou kámošovi, že jim zrovna pět minut před tím nějaká nána rozlila kofolu na triko, když si přišla půjčit desku)
Aby zapůsobila lepším dojmem a neztratila se v davu, vybere si poloprázdnou kondiční dráhu a hupsne do vody. Plave trhaně, co chvíli se zastavuje a upravuje vlasy či padající plavky, vyráží zrovna ve chvíli, když kolem ní někdo plave.
Dává si velmi záležet na prsou, hlavně, aby hlava zůstala suchá. Perfektně oholené nožky s barevnými drápky vystavuje při kopu doširoka, nicméně její záběr má minimální sílu, takže plavec, který se k ní blíží, ani nezaregistruje změnu v pohybu vody a zčistajasna skončí slečně opět na zádech nebo v rozkroku. Od plavce si to poté modelka mylně vyloží jako pokus o flirt, od plavkyně jako zákeřný útok, protože ta rychle plavající nána v stupidních jednodílných plavkách určitě závidí její super odhalující bikiny.
Vyskytuje se hojně. Sdruží-li se s jinou modelkou, otravnost vzroste exponenciálně.

Koráb sedmi moří:
Korábem bývá z nějakých pětašedesáti procent žena, a to žena okolo padesáti let, ale rozhodně ne padesáti kilogramů. Správný koráb je co do šířky plně vybaven. Zpravidla se šine oceánem známým stylem "paní radová" a jako každý kolos pohrdá malými bárkami, které by se rády mihly okolo. Aby byla absolutní moc nad vlnami ještě umocněna, drží se striktně ve středu dráhy, přesně tak, aby bylo zcela znemožněno proplavat ze strany, podplavat, přeskočit. Před korábem nikdo vlnit vodu nebude a koráb se nenechá ani domluvou, kraulovými nohami s ploutvemi, dokonce ani zuřivým motýlem z kondiční dráhy vystrnadit.
Je možné, že plavec, který má jako tréninkovou náplň sprinty a sety na rychlost, bude napomenut, aby laskavě dodržoval umírněnou rychlost.
Korábů není mnoho, jsou ovšem vytrvalé a únavné jako macho a modelka dohromady.

Život plavce-bezdomovce je útrpný, bolestivý, a schopný přivést jednoho do hrobu. Kdo ten jeden je, záleží jen na duševním stavu toho, který hodiny a hodiny rok za rokem čučí na černou čáru na dně, počtu pišišvorů v kondiční dráze a míře sadismu daného plavce.

nějaké otázky?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama