O Dračím Tichu

12. května 2011 v 21:56 | Brita |  Královražedkyně


Že tohle město neexistuje? Vy jste o něm ještě neslyšeli? Aha, to bude proto, že je MOJE!


Dračí Ticho je město v MeirTirii, kam se nedostanete, ani kdybyste se na hlavu postavili. MeirTirie je totiž název malého kontinentu a okolních mořských vod, které se postupně ztrácí v mlhách a Nedomyšlenu. Celý tento svět proplouvá jakýmsi prázdnem, které nemá barvu, vůni ani chuť a leží až za hmatatelnými i pomyslnými hranicemi, ale ne Vesmíru, nýbrž představivosti. Nejste já, proto se tam nedostanete a neovlivníte průběh jakéhokoli děje, ani osudů obyvatel tohoto kontinentu.
Vraťme se ale zpátky k našemu městu s podivným jménem, Totiž k Dračímu Tichu. Zastává poměrně důležitou roli v tomhle příběhu, ovšem ti z vás, kteří o něm nikdy neslyšeli, nepřijdou na to, proč má takový název. Městečko totiž leží ne východě MeirTirie, ve výběžku, který je takovým sporným územím mezi Plání Tichoty, Bertromem a Provincií Modrodraků. Díky této spornosti tam nefungují žádné zákony z těchto tří území a tak se sem stáhlo mnoho vyvrhelů z celého kontinentu.
Když projdete špinavými uličkami a odvážíte se vejít do jedné mnohých hospůdek, jimiž tato osada přímo přetéká, s největší pravděpodobností narazíte na rvoucí se klubko štamgastů. Nic pěkného. Celkově, město krásou či půvabem dvakrát neoplývá. Kdyby se člověk přece jenom odhodlal zabývat se tímto doupětem podrobněji, dozvěděl by se o překvapivém zdraví osadníků. Díky vysokému množství alkoholu a rvaček se také velice často stává, že se nějaká ta svíčička převrhne, plamínek přeběhne přes rozlité pití a odskáče až do sklepa se sudy. A potom už to má rychlý spád. Sudy blafnou, štamgasti se s jekotem rozutečou, hostinský v rychlosti posbírá zapomenuté a poloprázdné měšce svých zákazníků a prchne za nimi. Špeluňka lehne popelem, za posbírané peníze se postaví nová, přijdou hosté… je to nekonečný koloběh.
Oheň, jak je známo, dezinfikuje a čistí, a o alkoholu je zase známo, že dobře hoří. Zpravidla funguje skutečnost, že čím špinavější, neudržovanější a upatlanější hospoda je, tím více rvačak a převrhnutých svícnů a tím častější požár. Vzhledem k čistotnosti většiny obyvatel nemá cenu nějakou hospodu mýt. Mnohem výhodnější je, jak jednou řekl jeden hospodský, právě utíkající s chřestícími měšci pryč od své hořící živnosti "Propálit, postavit, opít, utéct.".
Někdo by byl pořád zatvrzele přesvědčený, že toto město si nezaslouží opravdu nic jiného, než zuhelnatět, věřte ale, že v dosud nepoznaných hlubinách špíny se dokáží schovat některé geniální postavy a charaktery.
Chtěli-li jste se pokochat krásami WarolTionu, nebo hlavního města Bertromu, jste v Dračím Tichu špatně a vedle. Ale přece jen, když už alespoň něco, i ten průměrný les, který se rozprostírá na kopci nad městem, se zdá být v porovnání s uličkami tím nejkouzelnějším místem, jaké jste mohli navštívit.

Informace pro (případné, nebohé) turisty:
Nejčistší hospůdku vlastní jakýsi pan Green, který velice pečlivě skrývá svou lidskou totožnost. Jeho hostinec je zároveň i nejstarší dochovanou stavbou v Dračím Tichu.
Nevěřte skřetům!
Pijte raději svou vlastní dovezenou vodu.
Měšce pečlivě schovejte na bezpečném místě daleko od města a neoblékejte se do svého nejlepšího oděvu.
Tvařte se sebejistě za každou cenu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Lella_Zee* *Lella_Zee* | 12. května 2011 v 22:11 | Reagovat

:-) Na 1. pohled mozna ne nejidealnejsi, ale o to preci nejde :) me se to libi^^

2 *Lella_Zee* *Lella_Zee* | Web | 13. května 2011 v 15:39 | Reagovat

děkuji moc^^ tak pŘíště :D

3 Kiara Kiara | Web | 16. května 2011 v 16:19 | Reagovat

Je t oskvělé! BAvilo mě ot číst od začátku až do konce,máš úžasnou fantazii ;) Moc povedené :-)

4 Kiara Kiara | Web | 16. května 2011 v 18:11 | Reagovat

Do Říma bych se taky chtěla podívat,musí to tam být krásné.
No ten chlap říkal,že ten pštros je jeho zlatíčko,ale na otázku : Můžem k němu za plot? Odpověděl: Ém..no.. radši ne :D
Takže myslím,že ti pštrosi přece jen asi útoční budou.
I já děkuju za pěkný komentář u mě ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama