Laskonka

9. dubna 2011 v 11:10 | Brita |  moje žblepty


Prohrabávám se počítačem, mám udělat design na třídní www stránky, které potom budou známkově hodnocené a absolutně nemám nápady. Tudíž se věnuji mojí oblíbené činnosti-rprokrastinaci. Pravděpodobně bych měla napsat něco na SKB, jenže mi chybí inspirace a, ano, přiznávám, i odvaha. Nemůžu se hnout kupředu ani v jednom z příběhů, které píšu a jen tak zevluju. No a z toho vzešla ta věc, kterou tak okecávám. Našla jsem fotografii Laskonky (křeček s dlouhým jménem, zkráceně Laskonka, nejobvykleji nazývaný "křeček" nebo "Las")


No, nakonec jsem dospěla k závěru, že Las není ani křeček zlatý, ani džungarák, ani robovský, nýbrž křeček Campbellův (znělé to jméno). Posuďte sami. Křeček džungarský má šedohnědou barvu s výrazným černým pruhem táhnoucím se přes celá záda. Mezi srstí na bříšku a na zádech je velký rozdíl (kdo by si pletl krémovou s šedohnědou?).
Narozdíl od něj má Campbelláček pruh tenčí a spíše šedivý. Je celkově menší a nutno přiznat, že i o něco šťíhlejší. Záda má světle šedivá a skoro volně přechází v bílou na bříšku. Kožíšek se liší svou chundelatostí. U Džungaráků je srst hladká, všechny chloupky mají více-méně stejnou délku. Campbelláčkova srst se pyšní rozdílem délky jednotlivých brv, kožíšek tedy vypadá vzdušněji. Na fotografii (foceno taťkou, ruce na snímku moje...) si můžete všimnout náznaku těchto delších choupků.


Nutnost udělat:
  • najít něco drsného, aby si Las obrousila drápky
  • něco chřupavého na křeččí dorůstající zoubky
  • elektrický ohradník proti sestře
  • něco zeleného, aby nezůstal hlodaveček o suchém
Křečka Campbellova docela doporučuji, není ale pro menší děti. Narozdíl od Džungaráka, houževatého, akorát velkého a nekousavého stvoření (které, když se mu něco nelíbí, akorát prská), Campbelláček občas štípne. Dá se o něco hůře ochočit, skamarádění je záležitostí několika týdnů. Musíte si dát pozor a pozorovat, kdy je křeček vzhůru a ochotný spolupracovat. Vyberte si jedno určité místo v kleci, odkud jej budete vyzvedávat do venkovního světa. Když bude utíkat, nechytejte ho a neděste. Postarejte se o přísun potravy a na usmířenou dobrot. Tento křeček má drobné končetiny, opravdu se dostane všude, má ale občas problémy s dostáním se ven. Pítko, pokud je přidělané k mřížím, by k nim mělo těsně přiléhat. V opačném případě je Campbelláček v ohrožení a nepolepšitelně a často strká nožičky do oné mezírky, kde se poté zaklíní a nemůže dostat ven. Při jeho záchraně si budete muset počínat opartně, abyste mu neublížili. Že má problém zjistíte obvykle, když už se nacházíte v polospánku. Projevuje se hromovým rachotem na mřížích a občasným kvíknutím.
PS: A nejhorší je, že proti kopírkám, které by si tohle chtěly "půjčit", nemůžu dělat zhola nic. :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

co, jste si mysleli, že je to za zvíře?

morče
slon
kráva
ovce
křeček

Komentáře

1 Anička číslo dvje Anička číslo dvje | E-mail | Web | 9. dubna 2011 v 12:26 | Reagovat

Jé, je krásná, hezčí než všichni mošánci dohromady... Pobavil mě název "křeček", občas totiž říkám našemu toulavému kocourovi "kočičko" /nemá ucho, zjizvený je, chrčí, prská a když si chci na zahradě číst, schválně kašle chlupy/

2 Brita Brita | E-mail | Web | 9. dubna 2011 v 13:35 | Reagovat

[1]: Jo, kočky a kocouři jsou zvířata s osobností. Pes se nechá drbat, poslechne každý příkaz a je plně oddaný. Kdežto kočičí reakce na "popros" bude "buď to pustíš dobrovolně, nebo ti ten pamlsek z pracek vyškrábu" :D. No, a křečci jsou takové malinké kočky (s menšími zuby :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama