Mindë, pokračování

27. března 2011 v 17:54 | Brita |  Královražedkyně


Tak, možná si vzpomenete, že jsem zde uveřejnila první stránku povídky. Nakopla mě tehdy můza a já to prostě musela napsat. Bohužel mě po té jediné stránce znechucena mým uměním opustila. Tehdy jsem, naštěstí pro moji tvořivost, narazila na jeden úžasný blog, kde jsem jedním dechem přelouskala všechny povídky a to mi "vlilo sílu do žil". Bohužel, adresu si nepamatuji :(.
Každopádně, povídka o Elfce Mindë nyní čítá 11 a 1/5 stránek ve Wordu a prvních osm z nich bylo posláno do soutěže na tomto blogu.
Přesně vím, jak bude příběh pokračovat a uvažuji o založení nové rubriky, protože toto dílko se rozhodně do jednoho článku nevejde.
A než začnete číst, doporučuji, přečtěte si tu první stránku... Ále co, já to uveřejním znova. :)
Dala jsem tam krátký úvod, protože nepředpokládám, že byste znali můj fantasy svět a chápali jeho pochody, Kdyby vám něco unikalo, neváhejte, a upozorněte mě na to. Totéž platí pro pravopisné chyby, které jsem možná přehlédla. Jo a kdyby se tam někde objevilo slovo "Máryně", opravil to word bez mého svolení z "mágyně".

RODIČŮM, A TAKTÉŽ JINÝM PŘÍSLUŠNÍKŮM MÉ RODINY VSTUP ZKÁZÁN, V RÁMCI UCHOVÁNÍ JEJICH DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ.Úvod:
Elfové jsou druzí nejmagičtější tvorové v MeirTirii (Kontinent). Nejen, že mají křídla, magicky vodivá je i jejich krev. Zašpičatělé uši jsou vážené jako zásobárny magické energie a proto byli elfové loveni a zabíjeni ve velkém množství lidskými asasíny, kteří magické zboží prodávali čarodějům. Zbylá hrstka elfů pak povstala a začala zdlouhavá válka, která skončila sedmdesát let před začátkem příběhu. Od té doby bylo mezi národy udržováno vratké příměří, ve kterém se nebránilo malým nájezdům. Mír dohodli elfský král a lidský princ, tehdy dvacetiletý, velice bystrý chlapec. Nyní devadesátiletý senilní stařec již nedokáže udržet vládu a Bertrom se rozpadá na panství jednotlivch pánů, často čarodějů, kteří si platí za elfí uši.
* * *
povídka přesunuta na jiný blog. pokud máte zájem o její přečtění, pište na birdbrains@seznam.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mikulíína ...B Mikulíína ...B | Web | 28. března 2011 v 18:32 | Reagovat

je to moc dlouhý .. x) Doporučuju zkracovat jinak to čtenáře hned odradí .. teda né všechny ale víš jak to myslim :) .. jinač super povídka !! x)

2 Mikulíína ...B Mikulíína ...B | Web | 28. března 2011 v 18:57 | Reagovat

ráda se takhle ponořuji do příběhu, jednou sem se úplně vžila do situace Christiany (z jedné knížky) .. jenže víš dnešní "mládeš" (teda většina) sou takoví že se na to slušně řečeno vykašlou ale třeba mě to baví takhle číst xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama