O tom, jak je člověk omezen svými čtenáři

17. února 2011 v 20:03 | Brita |  moje žblepty
coffe
Jste-li plnoletí a staráte se sami o sebe a názor kohokoli jiného vám je ukradený a vedete si blog, máte tak nějak štěstí. Jenže jak má člověk psát třeba fantasy povídky, když váš blog pravidelně navštěvují rodiče i rozsáhlá rodina? 

Jak si mám vymýšlet vlastní svět a příběhy, když by si to okolí mohlo vyložit jako nejvyšší čas zajet do Bohnic? Vy, lidé za monitory, Vám je jedno, kdo jsem a upřímně, já se o Váš původ zajímat nehodlám. A proto, protože mě berete vlastně jen jako internetovou adresu nebo v lepším případě přezdívku, dokázali byste mé povídky číst a hodnotit jiným způsobem, než kdybyste chorobně sledovali, jestli se mnou není něco špatně. Je představivost zločin? Já říkám, že ne. A chtěla bych si za tím stát. Jenže v momentě, když bych podle taťky měla číst Exupéryho (opravte mě, prosím), čtu Hraničářova učně a místo světa úvah se vznáším v neskutečné mlze fantasy, jak mám dokázat, že nejsem vyšinutá, když si chci vymýšlet svůj svět s draky, elfy a jinými bytostmi. 
Často a čím dál častěji přemýšlím o tom, jaké by to bylo, kdyby o mém blogu rodina nevěděla. Asi bych to před nimi nedokázala skrývat a oni by stejně vytušili, že jim neříkám všechno. Navíc jsem si už zvykla na stálou návštěvnost a pár denních komentářů. Takže tady setrvám. A svou fantasii budu dál dusit v pomačkaných sešitech a zapadlých zákoutích počítačových složek. 
A doufám, že se mi nikdo v mé práci nebude štrachat, protože bych byla nejen zklamaná, ale mám zkušenost, že když začnu něco psát a dám to přečíst třeba mámě ještě nedodělané, nejsem schopná psát dál. Protože člověk je tak nějak svázán očekáváním druhých. Když jsem psala detektivku, brzy to ztroskotalo, chtěla jsem tam totiž zapojit rarášky a máma očekávala něco na způsob Agáty Christie, a já neměla dost odvahy pokračovat podle sebe. 

Brita, jenž přežívá den za dnem a píše co jí zrovna napadne, neboť ráda prokrastinuje...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kappa kappa | Web | 17. února 2011 v 21:42 | Reagovat

ešteže naši o existencii môjho blogu nemajú ani poňatia... no, poňatia možno áno, ale adresu určite nie :)

2 adaluter adaluter | Web | 17. února 2011 v 23:04 | Reagovat

Založ si druhý blog, jen pro vlastní tvorbu. Blogerům, které tam budeš chtít, pošli zprávu pro autora a hotovo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama