Brouci-11-konečný díl

20. února 2011 v 18:46 | Brita |  Brouci
Writing
Ok, takže jsem znovu oprášila námět a po měsících nicnedělání se opět pustila do Brouků. A můžu si znovu hned oddechnout, protože: Vážení, Mně se to podařilo DOKONČIT! :D
oddělovač


Uběhlo pár dní a zvědové hlásili, že Brouci jsou již blízko. Střet byl nevyvratitelný. Strážní začali bít na poplach a shromážděným silám rozdávali zbraně. Energetická legie stála v pozadí a šetřila síly na nadcházející boj. Všude panoval neskutečný chaos, jak se jedna část obyvatel stahovala do bezpečí, zatímco zbytek se vyzbrojoval. Vytáhla jsem se na pozorovatelnu a opřela se o dřevěný trám. Vyhlížela jsem do dálky. Na obzoru se tetelil vzduch a budil zdání, že se země pohybuje. Ale s překvapením jsem zjistila, že to žádné zdání není. Tisíce hhmyzích těl se přelévalo přes obzor a vlnilo se směrem k naší základně. zkoprněle jsem obhlédla plexisklové hradby. Na mnoha místech byly rozpukané a nevypadalo to, že by dokázaly udržet takovou masu. V rychlosti jsem zazvonila na poplach a naše vojsko se začalo seřazovat. Tři sta lidí, z nichž polovina nebyla nikdy trénovaná v boji, nesměle zíralo na plot. Členové energetické legie stáli v přední řadě s odstupy deseti metrů, odhodláni zadržet první nápor. Mág stál uprostřed a o dva kroky v předu. Znovu jsem se ohlédla na blížící se hmyz. Krovky, křídla a oči se leskly v pozdně odpoledním slunci. Nezbýval čas. Seběhla jsem po schodech a pádila k ranveji. Moje stíhačka stála připravená před hangárem. Ani netuším, jak jsem se dostala dovnitř, ale když jsem zaklapla kabinu, ostatní piloti udělali totéž. Třesoucíma se rukama jsem si nasadila masku a helmu. Podívala jsem se bokem. Brouci už byli blízko. Dostala jsem znamení vzlétnout a zpocenými dlaněmi zatáhla za řídící páku. Vyletěla jsem vysoko nad základnu a vydechla úžasem. Brouků bylo více, než se zdálo. Obletěla jsem celý jejich houf a zpátky k základně. Pak se ozvalo zapraštění, slyšitelné i přes řev motorů. Nechala jsem stíhačku viset ve vzduchu a podívala se dolů. Hmyz v obrovské, silné vlně narazil na popraskaný plot a ten se rozpadl na prach. Aury energetické legie zablikaly a vytvořily štít před naším vojskem. Věděla jsem ale, že dlouho nevydrží. 
"Haló, udržovat kurs. Máme úkol." ozvalo se chraptivě ze sluchátek. Vytrhlo mě to z transu a donutilo změnit směr letu. Našich pět stíhaček několikrát obletělo Brouky, než jsme našli Královnu. Byla to obrovská bytost, vysoká jako dvoupatrový dům. Části jejího těla jako by byly poskládany z krovek jiného hmyzu. Když nás spatřila, protočila ošklivou hlavu se složenýma očima a výhružně zacvakala mohutnými kusadly. Šel z ní strach. Jakoby věděli, že jejich paní hrozí nebezpečí, brouci začali opouštět bojiště a shlukovali se kolem ní. Chtěli postavit barikádu z vlastních těl a v momentě, kdy by se jim to podařilo, nebyla by žádná šance královnu dostat. Rozletěli jsme se a rozestavili kolem toho kolosu v kruhu.
"Nabít, palte!" zapraskalo ze sluchátek. stiskla jsem tlačítko. Proud tekutiny podobné vodě vystřelil ze všech stíhaček a zalil královnu. Tekutinou bylo vyplněné každé dostupné místo ve stíhačce, přesto jí nebylo víc, než na jeden zásah. Byl to roztok vody a kyseliny, směsi pro brouky jedovaté. Všech pět proudů nalezlo svůj cíl v hlavě obludy. Ta se pokusila krýt tenkýma, bezbrannýma nohama, ale nestačilo to. Krunýř na hlavě začal bublat a roztékat se do obrovských složených očí. Kusadla naposledy cvakla a potom se tělo obrovského Brouka pomalu složilo k zemi. Zadunění se ozvěnou neslo okolím a Brouci začali ve vlnách padat na zem. Poslední článkovaná noha se zachvěla. Dostali jsme pokyn a přistáli na ranveji. Vyskočila jsem ze stíhačky a s radostí sledovala poslední paprsky zapadajícího slunce, protože jsem věděla, že zítřek bude. Někde daleko ode mě jásal dav.
A potom mi máma potřásla ramenem a já se probudila.


Tak jak se vám to líbilo. Vím, je co zdokonalovat. A teď se pokusím zabrousit trochu k Fantasy, protože popis strojů, létání v letadlech a podobně, mi absolutně nejde. A navíc, fantasy mám radši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama