Někdy holt chodím s křížkem po funuse...

27. ledna 2011 v 21:07 | Brita |  moje žblepty
coffe
Pravda pravdoucí. Čas od času, spíš pořád, mám opožděnou reakci. Jako v tomto případě. V tomto případě s "krásným" jménem Krasna.cz. A hlavně o jednom článku. Právě proto chodím s křížkem po funuse, protože všichni ostatní se k němu již vyjádřili.
Proč právě o tomhle jednom článku? Protože jsem neměla dostatek duševní síly prohrabávat se tamními příspěvky, neboť pro mě je čtení o módě a "jak na kluky" jako prodírání se hustým, hnědým bahnem, sůl v očích, říkejte tomu jak chcete. Můžete mě i lynčovat za můj názor, mě je to jedno. Já na kyberšikanu nevěřím, proč bych si měla dělat hlavu z kritiky? 

Tak abych začala. Tento článek mě donutil okamžitě propadnout v hysterický smích, který zakrýval mé zděšení a nechuť. Pojednává o tom, "jak si pořídit parádní blog".
Ze začátku článku jsem získala menší dojem inteligence. Ovšem pouze z toho prvního, kratičkého odstavce o rubrikách. S ním nemohu nesouhlasit. Také mě odradí přebytek rubrik... "Pojmenujte je nějak originálně..." píše autorka. Ovšem příklad, že fotogalerie má mnoho různých originálních názvů jako "galerie, moje fota apod." mě dostal. Já za originální považuji název typu "Když příšerka blejská". 
Navádění na reklamování. S tím nesouhlasím. Absolutně nesouhlasím. Reklamy jsou špína, kterou pořádkumilný blogař smaže a klidný jedinec přejde s přivřenýma očima. Ovšem cholerik reklamářům dá zabrat. A já choleriky v tomto případě podporovat budu. 
Už se mi ten článek přestal líbit. Ale čtu dál. Nečtu ze závisti. Ani náhodou. Dobře z potřeby kritizovat možná, ale spíš už pokyvuji hlavou, přijde mi to jako vtip z knížky "300 doktorských anekdot":

lékař poslouchá pacienta a tlumeně říká
"To je dobře, to je dobře, dobře, dobře..."
"A co je dobře, pane doktore?"
"Že to nemám já..."

Promiňte, nemohla jsem si to odpustit. 
Další část onoho článku pojednává o věcech, které by se měly na blogu objevit. Budu přímo citovat: "na blog patří hlavně: rubrika o mně (není povinná), fotky (nejsou povinné )"
Dobře, ale, když tam ta rubrika podle ní patří, proč k ní napíše, že není povinná? (Pochopte, kdekoli se objeví slovo povinná, znamená to pro mě puntičkářskost) Něco mi tu zavání: "Tohle přidávej, piš takhle, tyhle barvy, nos tohle..." Aby potom nebyly všechny blogy stejné... 
Prý, pro hezké fotky si najdi někoho, kdo to umí, kdo je hezky upraví... A potom by autorka blogu napsala článek, dala tam "svojí" fotku, upravenou grafikem. Aneb chlubit se cizím peřím. Radši budu přidávat amatérské, ošklivé fotky, ale z mého foťáku i počítače, než být chválena za hezkou, avšak cizí práci.
S tou péčí o blog souhlasím, ale blog je pro zábavu, ne z donucení a přidávat články bez myšlenky, ale každý den, to sem raději budu chodit jednou za rok s myšlenkou...
Rubriky, které jiné blogy nemají. Uznejme, že to nejde. Pokaždé tady bude někdo, koho to napadlo už před vámi. napsala bych pár věcí, které se mi zdají originální, ale buďto by to byl deníček nebo cizí svět. A obojí tu bylo...
Hm, další tip je dobrý, "podívat se na svůj blog z pohledu čtenáře" To není vůbec špatný nápad. Ovšem to, že psaní dlouhých článků odradí, bych neřekla. Nezáleží na délce, ale na čtivosti.
vzhled-najdi si zkušenýho grafika. Mimochodem, věděli jste, že se píše zkušeného? A znovu, k čemu se chlubit cizím peřím, proč nechat návštěvníky vytvořit si o vás mylný dojem?
A blížím se k závěru. V podstatě se tam píše, jak si zajistit "BIG návštěvnost". Ale blog je o názorech, alespoň já bych tomu ráda věřila, a návštěvnost by se měla odsunout až na kraj. 

A tohle je můj názor. Já nejsem povolaná někomu radit, ale jsem si jistá, že ta, co tento článek na krasna.cz psala, je způsobilá ještě méně. Protože říct, že je nejlepší, je v přímém rozporu s mým přesvědčením a názorem, jak vést blog.

Možná bych měla dát odkaz na ten článek, ale přijde mi to jako skvrna na mém článku. A já růžové skvrny v lásce nemám. Bohužel, nemůžu udělat tu chybu a nedat sem odkaz na článek, který tomuto dal inspiraci, mohlo by to být zlými jazyky považováno za porušování autorských práv, takže (achich): http://krasna.nova.cz/clanek/michaelavancurova/jak-si-poridit-paradni-blog.html

PS: Piplala jsem se s tím, tak bych ráda nějaké další názory, jako vždy...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Giornale Giornale | Web | 27. ledna 2011 v 21:34 | Reagovat

Taky jsem ten článek četla, ale já nemám sílu se nad něčím takovým se rozčilovat a vlastně mi to nepřijde tak důležité, abych se s tím zabývala, takže se jen pousměju a jdu dál.
I když je pravda, že mě vytáčí reklama na krásná.cz - píší ji nejlepší blogerky - vážně?! Tak to bych se teda hádala, protože znám daleko lepší blogerky.

2 Great Mhery Great Mhery | Web | 27. ledna 2011 v 21:44 | Reagovat

Každému co jeho jest. Podle mě jde o pocit, že máš dobrý blog a já mám ten pocit i bez nějakých detailních fotek mé osoby.
Kdo chce vysokou návštěvnost, tak ať si jí zařídí, ovšem třeba rozlišit návštěvnost a čtenáře...

3 signoraa signoraa | E-mail | Web | 27. ledna 2011 v 22:13 | Reagovat

Musím přiznat, že já článek s návodem na parádní blog jen tak rozklikla a do oka mě praštilo "Jak na kluky". A dál jsem nečetla - ještě tomu chybělo, aby to bylo růžové.

Jinak dík za skvělý článek. :-)

4 moi moi | Web | 28. ledna 2011 v 19:49 | Reagovat

ahojky děkuji ti za komentář na mém blogu :) sebevražda jako srabarna ...lol no svěřit se někomu to už sem sice udělala byla jsem za školni psycholožkou ... ale myslíš že něco pomáhá ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama