Hraničářův učeň číslo 9- Halt v nebezpečí

25. prosince 2010 v 12:03 | Brita |  moje žblepty
krátký, nezáživný článek....neklikejte na to!


ne, pokud vím, ještě nevyšel. ale v angličtině už ano. a já tomu rozumím! no řekněte, tři kapitoly za jeden večer a ráno čtvrtá? to není zas tak málo. a pro někoho, jako jsem já, tudíž někoho, kdo hraničáře nedá z ruky ani kdyby hořel, je úžasné, že rozumí i originálu. nejlepší na tom všem však je, že ani cizí jazyk mu neubere na kouzlu. vy, co jste to nečetli, asi nepochopíte většinu vtipů, co tam jsou. protože jsou prorostlé celým příběhem. no, když to tak vezmu, Mercy* už šílí, když s J.T. začneme vyjmenovávat nesmrtelné věty jako: "Horáci, tvař se nevyzpytatelně", názvy situací mezi něž patří "Erak a větev", nebo popisovat charaktery osob, popřípadě těch dokonalých hraničářských koní, třeba Cuka. no, když o tom tak přemýšlím, ani se Mercy* nedivím, že nás má skoro po krk, když se prohýbáme smíchy, jakmile se vysloví věta "Zdravím tě bratře".  
ani si nedovedete představit, jakou mám radost, když si devítku dokážu přečíst. opravdu, je to super. a nejnovější vtip: "Není to někdo, koho známe?" zeptal se Horác a ukázal na zahalenou postavu sedící na kraji cesty, v blízkosti malého, chundelatého koníka, uždibujícího trávu okolo cesty. Halt vzhlédl a řekl: "Myslím, že ano. a zřejmě s sebou vzal Willa." (amatérsky přeloženo mnou.)
ano, vtip pro zasvěcené. Hraničářova učně vřele doporučuji všem fantasymilům. 
netřeba říkat nic jiného. prostě to nejde. hraničáře nejde popsat, musíte si ho přečíst. 

PS: DĚKUJU JEŽÍŠKU! XD
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 7. ledna 2011 v 21:27 | Reagovat

Tuto sérii jsem bohužel ještě nečetla, ale chystám se na ni. I když než se k ní dostanu :-)
Jeden spolužák všech devět dílů (mám dojem, že devátý vyšel už i v čj) dostal k Vánocům, ale k mé smůle mě předběhl někdo jiný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama