K čemu jen to je?

28. září 2010 v 18:14 | Brita |  moje žblepty
Talentmania. Česko Slovensko má talent. podle mě je to to samé ale, k čemu nám to je? co to je? může mi to někdo vysvětlit? já se ani na jedno z toho nedívám. proč? připadá mi to nepotřebné, nanicovaté a vlastně pochybuji, že se tam nějaký opravdový talent najde. doopravdy, komu přijde, že secvičení skupinové taneční sestavy je talent? jo, talentem je možná ten, kdo vymyslel choreografii, ale samotní tanečníci ne. 
takže se pokusím zodpovědět tyto otázky:

1) kdo je talent a kdo ne?
2) proč se vůbec takové soutěže konají?
3) jak je možné, že se do těchto soutěží přihlašuje tolik lidí?
4) proč zrovna Česko-Slovensko a ne třeba Česko-Rakousko?
to jsou otázky, které kladu sama sobě. ale odpovědi na ně dostanete vy.
takže.

1) kdo je talent?
to je těžké říct. každý má na něco talent. někomu jde matematika, jiný zas dokáže bez obtíží napsat bezchybnou větu. samozřejmě, ti, co v Talentmanii tančí, musí mít určité předpoklady k rovnováze a motorice. ti, co tam zpívají musí mít hudební sluch. ale! to by znamenalo, že se předpokládá, že průměrný člověk nedokáže projít dveřmi ne proto, že je moc tlustý, ale že se tam prostě netrefí, a že průměrný člověk nedokáže zazpívat ani skákal pes, přes oves. jinak různí artisté, to mi promiňte, ale veškerý jejich um je o letech tréninku a posilování, ale to není talent. to je silná vůle!
podle mě je talentovaný člověk člověk, který například bez toho, že by se kdy dřív posadil ke klavíru, dokáže alespoň přibližně zahrát melodii, kterou chvíli předtím slyšel. nebo člověk nadaný na malování. člověk, který je schopen zachytit tvary a podoby od útlého věku. ale já se držím toho, že každý má na něco talent. někdy větší, někdy menší. vždyť i koníček si vybíráme odle toho, zda nás to baví a zda nám to jde...

2) proč se takové soutěže konají?
peníze, ve všem jsou peníze. když se udělá taková soutěž, všude jsou na ní reklamy tak si lidé řeknou: "hele, to musí být nějaká suprová věc, na to se podívám" a 'lup', už má televize větší sledovanost. pak se zpravidla stane, že se člověk doopravdy podívá, zjistí, že tam ze sebe pár lidiček dělá šašky a s napětím sleduje, kohopak to asi vyřadí. člověk celý napjatý sleduje, pak tam naskočí čtvrthodinová reklama a člověk stále sedí a čučí... a neví, že zatímco on netrpělivě sleduje jednu reklamu za druhou, televizi se načítají peníze. 
ale co nepochopím je, proč si chce tolik lidí užít svých pět minut slávy. nechápu ty,  kteří tam jdou jen proto, aby je někdo viděl v televizi. ó ano, té zázračné obrázkové bedýnce, u které se zbytečně tráví tolik času. tím jsem zodpověděla třetí otázku (3-jak je možné, že se do těchto soutěží přihlašuje tolik lidí? ), které odpověď mi ovšem zůstane z větší části zahalena, dokud se do nějaké obdobné šílené soutěže nepřihlásím i já. což nemám v plánu. já mám vyšší cíle než stanout na pódiu v záběru kamer a užít si svých reklamami proložených pět minut slávy. chtěla bych se zapsat do dějin podobně jako Alexander Fleming nebo Louis Pasteur, a k tomu mi nedopomůže žádná Talentmanie.

takže zbývá poslední, čtvrtá otázka: 4) proč zrovna Česko-Slovensko a ne třeba Česko-Rakousko?
no, to bych také chtěla vědět. možná to bude tím, že mezi Čechy a Slováky nepanuje taková jazyková bariéra jako mezi Čechy a Rakušáky. také je to možná tím, že jsme kdysi byli jedna republika. ale spíš to bude obojím. kdo ví, také je možné, že když to bude soutěž se dvěma národy, budou mít televize vyšší zisk. já to nevím. nejsem odborník.

možná jsem to neměla dělat. tohle se mohlo někoho dotknout. ale vězte, že je to jenom můj názor. trošku vážnější. nemusí se vám líbit a já vás s vaší kritikou lynčovat nebudu. jenom po vás žádám, abyste si to dobře promysleli, než začnete lynčovat mě. 
PS: veškeré informace o výdělcích televize jsou pouze mými dohady, které vzešly z nepřesných zdrojů, zjištěné mezi řečí... 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kriny Kriny | Web | 28. září 2010 v 18:47 | Reagovat

Ahoj děkuji za názor i kamonty :-D Měj se, někdy se vrátím :D

2 Kriny Kriny | Web | 29. září 2010 v 18:52 | Reagovat

Ahojda:) Vsadila si správně, je to velš x arab a tak je z toho velš part-bret [:tired:] Taková energická potvůrka :-D je to dost těžký najít nějakýho koníka, který je mu podobný :-? ale .. vsadila si na správného "koně" , takže mi jen písni jako přezdívku a jaký obrázek.. :-)

3 Kriny Kriny | Web | 29. září 2010 v 19:56 | Reagovat

Už máš diplomek:) doufám že se ti bude líbit .. :-D Napiš jestli líbil maxilmálně udělám novej :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama