Jak naše třída poté, co málem svět zničila, svět zachránila

9. září 2010 v 21:04 | Brita |  jednorázovky
už jsem se zmiňovala, jakou máme přírodopisářku? omluvte mě jestli se opakuji. ta biologikářka je vážně fajn. zatím jsme měli jenom dvě hodiny s ní, ale už nám stačila dát námět na slohovou práci. první z nich, na který bude v cč příběh, je: "co by se stalo, kdyby pokaždé, když by studenti nedokázali zodpovědět otázku, by jedna věc zmizela z povrchu zemského" druhý námět byl "nejdříve byly buňky, potom bezobratlí, potom ryby, obojživelníci, plazi, ptáci a savci. savci jsou nejvyšší skupinou nyní. co převýší je?"


Úvod:
stalo se vám, že jste nedokázali zodpovědět otázku? v našem světě by nezodpovězená otázka mohla být osudná...

Tuto hodinu šlo všechno od desíti k pěti. měli jsme to tušit už, když Nováček vymazal kroužkovce. to jsme zjistili, když zmizely všechny školní sbírky pokusných žížal. sotva o půl hodiny později při občance Jandera prohlásil, že žádné Německo neexistovalo, neexistuje a ani existovat nebude. v tu chvíli se mapa Evropy pověšená na stěně zachvěla a my se divili, jak to, že jsme si již dříve nevšimli, že ze západu máme moře. když pak Mareček z legrace plácnul něco o roku, který má 265 dní, začalo jít do tuhého. Vánoce měly být v dubnu. korunu chaosu nasadil Jedlík, když při přírodopisu oznámil, že chloroplasty jsou nové druhy petlahví, čímž zastavil fotosyntézu a z nebe nás začaly bombardovat lahve. také většina rostlin venku získala tvar nejnovější mattonky. tento jev způsobil prudký vzrůst konzumace minerálních vod, protože národ se domníval, že jde o zcela originální reklamu na úžasný výrobek. "vyhodil jsi veškerý řád Země!" zlobili jsme se na Jedlíka. on však jen pokrčil rameny, sebral tašku a šel domů. čas se krátil. na opravu napáchaných škod, jež zahrnovalo správné zodpovězení všech otázek, jsme měli čas jen do konce vyučování, zvonek, který se v ten moment ozve, ukončí i naše naděje. "chloroplasty: je to zelené barvivo a fotosyntéza v nich přímo probíhá" přihlásil se ze zadní lavice Chybáček, všeználek třídy.  zřejmě to stačilo. lahve pršet přestaly a většina rostlin nabyla správného tvaru. (v příštím dni jsme zjistili, že jsme zmařili naději jednoho mladého botanika a pálivus mattonius, jak nazval rostlinu, kterou našel, nabyla svou podobu kopřivy právě ve chvíli, když si běžel název patentovat) když spolužačka Geografská otevřela pusu, aby řekla "Německo je stát západní Evropy", sesypala se na ni parta dívek které doufaly v kratší cestu k moři. ona děvčata se ovšem podařilo odtáhnout na chodbu a Geografská mohla větu doříct. podlézavý Hřebík se přihlásil a řekl, že rok má 365 dnů.
než se někdo přihlásil, aby zajistil znovuzrození kroužkovců, hodiny na zdi neúprosně odtikávaly. minuta do zvonění...třicet vteřin...deset...tři...dva...jedna...nezazvonilo. hodiny šly o dvě minuty napřed. konečně se někdo přihlásil, řekl odpověď a my mohli v poklidu vyčkat zvonění a jít na oběd.
zachránili jsme svět aneb: Happy End

no, není to tak dlouhé, jak jsem si myslela. ono to na papíře vypadá delší. no, nevadí. líbilo se? ten název je děs... akorát mě nenapadlo nic jiného...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paneenka-Tve Lowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwujici Affs Paneenka-Tve Lowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwujici Affs | Web | 10. září 2010 v 15:12 | Reagovat

xD lol toe dobry xD ja mam referat akorat tak ze zemepisu a na ..uff ci sem to mela xD jo Peru xD no uz se tesim xD

2 teahouse teahouse | Web | 2. října 2010 v 10:19 | Reagovat

hahááá.... Tohle bylo dokonalý a budu se taky opakovat: smála jsem se celou přestávku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama