byli tu mimozemšťani?

18. srpna 2010 v 9:15 | Brita |  moje žblepty
já si nemůžu pomoct. pro mě je jakákoli představa UFOnů, mimožnšťanů a jiných marťanů nepřijatelná. a přitom to vypadá, že tu byli! ne včera, ne před rokem, ale před dvěma tisíci lety (plus mínus století, podle toho prvního proroka, a proroci s tímhle článkem dost souvisí)

nevím. mám tohle psát? mám na to právo? nepostihne mě trest? trest za to, že jsem uhodla? 
doufám, že to je jen výmysl, ale ono to do sebe všechno zapadá. 
nejsem žádný ortodoxní křesťan, v kostele mě vidí akorát na vánoční dětskou mši. a tu jsem loni vynechala.
no, abych začala od začátku: moje sestra rozhodla, že se každý večer bude číst a vybrala si knihu největšího formátu s největším množstvím stránek-dětskou bibli. celé je to tam hodně zjednodušeně, nový zákon se starým. no, tak jsme četli. přímo se to tam hemžilo proroky, kteří vycházeli na horu, a znameními v podobě buďto hořícího keře nebo ohnivého sloupu. toho bych si bývala ani nevšimla, kdyby mi potom táta navyprávěl, jak je to zajímavé, že vždycky s bohem všichni promlouvají na hoře, která je z pravidla zakrytá mraky. ještě jsme se nedostali k tomu, abychom si přečetli o arše úmluvy, táta mi ale řekl, že to byla s největší pravděpodobností vysílačka, s jejíž pomocí mohl Mojžíš promlouvat s Bohem. v bibli je prý přesně popsáno, jak měla vypadat. a potom do ní ještě něco přidali, a to něco byla záhada. potom tam prý je, že s tou archou úmluvy šli a hrozilo, že se převrhne. někdo nosičům přiběhl na pomoc, dotkl se té schránky a okamžitě padl k zemi a byl mrtvý. 
opravdu to byli mimozemšťané? já nevidím jiné východisko. pro mě jej jakákoli představa mimozemšťanů ta, že jsou to vysocí tvorové s lidskou (více méně) postavou, podlouhlou hlavou a obrovskýma černýma očima bez bělm (nebo jak se to píše). já si nedokážu říct: "možná bylo to, co lidé nazvali bohem, mimozemšťané, ale to, že nám dali přikázání a zákony bylo dobré, tudíž byli mírumilovní a ne zlí."   
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama