Bojím bojím...

13. srpna 2010 v 9:58 | Brita |  moje žblepty
byla jsem na táboře a dívala jsem se tam na horor. nebyl první, který jsem viděla, ale kvůli němu nemůžu spát.


už je to pár dní, co jsem se vrátila z tábora. pár dní už spím s otevřenými dveřmi a rozsvícenou chodbou. proč? protože se bojím. protože nedokážu přestat myslet na hrůzostrašné scény z toho hororu. budete si myslet, že jsem asi úplně blbá. ale vy, co si to řeknete, vám se nezdají sny s takovými detaily, jako je dech, vnímání okolní teploty, hluk na ulici, chuť nebo pach. dříve to byly sny, ve kterých jsem dokázala vidět samu sebe z jiné perspektivy. jako natáčenou kamerou. teď už to je, jako bych v tom snu doopravdy byla. jak byste se cítili, kdyby na vás ve vaší představivosti útočilo dvacet zombie před tím, než usnete, a potom, když byste usli, byste se ocitli v domě, kde před jediným únikovým východem včetně oken stáli vojáci se samopaly a před vámi malá holčička v bílé noční košilce potřísněné matčinou krví, s rozcuchanými vlasy a s obličejem zamazaným od té samé krve? jak by vám bylo, kdyby se na vás ona holčička vrhla a chtěla vás kousnout do obličeje? jak by vám bylo, kdyby se vám jí sice podařilo odhodit na stěnu a omráčit, ale ona vás kousla do ruky? jak by vám bylo, kdybyste se potom s prosbou otočili na ty se samopaly a oni na vás těmi samopaly začali mířit se slovy: "odstupte, vyjděte nahoru po schodech." a kdybyste se nahoru podívali, viděli byste přes dalších deset zombie, kteří jsou v různém stadiu rozkladu?
uf, když tohle píšu, běhá mi mráz po zádech a bojím se otočit na židli. i když je den, když tohle píšu, zjevují se mi příšerné scény a já mám strach.

já a horory:
první horor jsem viděla, když mi bylo asi devět. bylo to na druhém zimním soustředění. nechtěla jsem se na něj dívat, ale nechtěla jsem ani být jinde, protože jsem nechtěla být sama, kvůli tomu, že tam nebylo žádné klidné a zároveň neznervózňující místo. no, ten horor se jmenoval "dům voskových figurín". já hloupá jsem si říkala, že to zvládnu. že když jsem do té doby zvládla Harryho Pottera dvojku (nebo už to byla trojka?), zvládnu i tohle. mýlila jsem se. většinu filmu jsem prodělala schoulená do klubíčka mezi dvěma řadami diváků a se zakrytýma ušima. ještě to soustředění následovaly horory: "Pád do tmy", "mlčení jehňátek" a to sice nebyl moc horor, ovšem na mě-devítiletou to hororově působilo: "scary movie" třetí nebo čtvrtý díl. parodie na kruh. nemohla jsem spát. o půlnocích jsem volala domů.
až do této doby jsem byla seznámena se "Saw" 1 a 3 (u nich jsem si prozíravě pustila naplno mp3 a četla jsem si.) Hanibal a Hanibal 3 (pokračování mlčení jehňátek a Hanibala) Hanibala jsem viděla celého. nic děsného to nebylo. spíš taková detektivka. ale trojku jsem si netroufla. 
ovšem horor, kvůli kterému píšu, se jmenuje "REC", jako když nahráváte na kameru. také to je "natáčené" zpravodajskou kamerou. celý ten film má jenom jednu perspektivu. je jakoby natáčený kamerou, kterou někdo nese. a to mu dodává hrůzy a skutečnosti. ne, být vámi, tak se na to nedívám.
koukněte se na trailer a budete mít představu, o čem mluvím. nebudu ho hledat a dávat sem z jednoho důvodu. nechci si to ani za mák připomínat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bereniké Bereniké | Web | 13. srpna 2010 v 20:40 | Reagovat

-Já koukala na malý horor no ani to moc nebyl horor spíše trochu strašidelný film.tak si říkam ,že to zvládnu.No co se stalo po filmu??Celý dva týdny jsem nemohla pořádně usnout,všude jsem videla mrtvoly a krev nebu se bála zajít za roh.od té doby nekoukam na horory.Nechápu jak můžou lidi na takové filmi koukat.
-Rec??...Hmmm...tak ten horor neznám a nehodlám se na něj dívat.Prostě nemam ráda horory!
-Já taky jednu doby mívala hrozné sny jako třeba jsem padala a předtim než jsem se rozmázla na placku jsem se probudola tak to bylo i s topením v bazénu a sekání končetin sekerou.Sny jsou občas hrozný!

2 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 29. ledna 2011 v 23:43 | Reagovat

Hodně dobré

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama