čtenářský deník

6. června 2010 v 19:46 | Brita |  moje žblepty
no, v pondělí (a v následujícím týdnu) máme poslední možnost odevzdání čtenářských deníků. tak jsem si řekla, že než to napíšu na papír, napíšu tu obludnost na nečisto sem. pokud nechcete být zavaleni množstvím příšerného vyprávění o knihách, neklikejte na cč (celý článek)
ZÁKAZ VSTUPU!VY JSTE KLIKLI!
to je k neuvěření!
člověk řekne zákaz vstupu a oni mu tam lidi stejně vlezou!

no nic, jde se psát1) libovolná kniha
název: Mravenci
autor: Bernard Werber

Johnatan Welss zdědil byt po svém strýci Edmondovi, podivínskému vědci zabývajícím se mravenci. spolu s bytem získá krátkou zprávu: hlavně nechoď do sklepa. Johnatan se ovšem do sklepa podívá, a už se nevrátí. pro něj jde manželka, ale i tu sklep pohltí. postupně tam zmizí i jejich syn, oddíl hasičů-záchranářů, několik policistů a Edmondova matka s dvěma vědci - Edmondovými přáteli.
mezitím se odehrává příběh rezavého mravence 327, který se probudí spolu s ostatními obyvateli mraveniště po zimní hybernaci a stane se svědkem neobyčejné události: oddíl mravenců-průzkumníků byl zničen v pouhých několika vteřinách. 327 se snaží zabít, aby tuto událost ututlali... 
celé vyprávění je rozděleno na "minikapitoly", ve kterých se střídá příběh mravenců a lidí.


2) sci-fi
název: Chocky
autor: John Wyndham

David zjistí, že jeho adoptovaný syn Matthew si vytvořil podivného virtuálního kamaráda-Chocky. postupně zjišťuje, že Chocky není dětským výmyslem, ale mimozemským tvorem, který s Matthewem dokáže komunikovat. Davidova manželka je ale přesvědčená, že Matthew je duševně nemocný, a to i poté, co Chocky chlapce zachrání před utonutím "podvědomým kurzem" plavání a naučí jej malovat. Matka objedná Matthewa k psychiatrovi. doktor chlapce zhypnotizuje a objeví Chockyinu přítomnost. následuje únos. po několika týdnech se Matthew objeví a tvrdí, že Chocky odešla. jednoho dne se ale vrací a vysvětluje Davidovi, že u Matthewa nemůže zůstat, protože lidé, kteří jej unesli, ho budou neustále sledovat a unesou ho znovu, když vytuší její přítomnost, aby mohli Matthewa zhypnotizovat a dostat z něj informace, které mu Chocky předává.


3) historická
název: Hořkej svět
autor: Josef Škvorecký

hořkej svět je knížka sestavená z několika povídání. nevím, jestli jsem to dobře pochopila. jsou to povídky o odvozu židů. jak měl výborného němčináře žida a pak ho odvezli, jak se najednou začali židů všichni stranit. jak museli židé chodit jen do některých kaváren a jak museli nosit žlutou hvězdu. také je tam vyprávění jedné židovské dívky o hrůzách, kterými si prošla. jak se po válce vrátila jako jediná a zjistila, že v bytě její rodiny žije paní, která hoduje na jejích talířích, na krku nosí šperky její maminky. vypráví jak nenáviděla vybledlý pás na rukávě, kde musela nosit hvězdu. 
bohužel jsem hořkej svět nedočetla celý. musela jsem ho vrátit do knihovny, protože byl rezervovaný.no, co tomu říkáte? když už jste klikli na celý článek tak k tomu alespoň něco napište... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bereniké Bereniké | Web | 6. června 2010 v 23:19 | Reagovat

Hm ... zajímavé knihy, ale asi bych si je nevybrala. Já čtu spíše fantasy ... ale kdo ví, co budu číst za pár let :-)

Btw když napíšeš zákaz vstupu, tak to většinou evokuje k přesnýmu opaku =D je to stejný jako když malýmu dítěti řekneš, nedělej to a ono to stejně udělá ... nebo když ve filmech lidi říkají nekoukej dolů a stejně se tam pak koukne :D

2 Karol Karol | Web | 11. června 2012 v 17:58 | Reagovat

Já jsem četla tu první, je skvěláááá :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama