Pomóc!

30. března 2010 v 20:59 | Brita |  moje žblepty
ve škole máme předmět IKT, což je předmět, ve kterém sedíme u počítačů a usilovně se snažíme vyrobit alespoň zaněcostojící prezentaci.

 pro ty, kdo nevědí, co to je: prezentace je něco na způsob krátkého filmu s tím rozdílem, že tam nejsou postavy, ale slova. dá se tam nastavit animování snímků (aby se pouštěly samy a nemuselo se kliknutím dostávat na další snímek), a nepoužívají se tam souvislé věty, obsah je udán v jednotlivých bodech (jako když si píšete poznámky do sešitu).
a abych se dostala k věci: máme udělat prezentaci o komunikaci na internetu. mimo jiné máme vysvětlit, co jsou to emotikony, netiketa a kyberšikana. první dva výrazy už mám, ale nevím, jak ve stručných bodech vysvětlit kyberšikanu (proto pomóc)... přece tam nemůžu napsat, že je to hnusný tejrání nebohého člověka mrňavým, často připodělaným hajzlíkem, co neumí nic jiného, než dávat na internet ponižující videa... i když, když vypustím pár obhroublých výrazů, malinko to upravím do spisovné řeči a přidám k tomu jeden nebo dva odstrašující příklady, možná by to šlo...

je mi jasné, že někdo, kdo si to bude číst, nebude vědět, co jsou to emotikony a netiketa takže:
emotikony = smajlíci
netiketa = pravidla slušného chování na internetu (seznam pravidel najdete třeba ZDE. chtěla jsem je odtud zkopírovat, ale řekla jsem i, že je lepší, když kopírovat nebudu) 

PS: toto je poslední březnový článek, zítra asi nic nepřidám... ale stejně je to rekord: 16 článků včetně tohohle. :)
PS2: jo a pište mi prosím, jak byste kyberšikanu vysvětlili vy. předem díky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pink Girl affí Pink Girl affí | Web | 31. března 2010 v 15:09 | Reagovat

jj tak to nevím jak bych to napsala. Sice dělám reprezentace často ale zrovna ne na takové téma takže ti poradit nemůžu :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama