detektivka-Kapitola 1.

19. listopadu 2009 v 21:11 | brita |  Detektivka
"Natalie! Běžte otevřít." Zvolal hlas sira Richarda odněkud z dílny "To bude Steve." Pokojská odložila koště, a zatímco se loudala ke dveřím, strhla několik pavučin visících ze stropu. Došla k

vchodovým dveřím a otevřela Stevu Dollinsovi. Kuchařka se na mladého komisaře nemohla vynadívat. Pohledný, usměvavý člověk jí svýma dokonalýma modrýma očima mlčky pozdravil. Odpověděla mu pokynutím ruky. Natalia byla malá, měla velký nos. Zpod řídké hřívy neupravených vlasů ale na komisaře hleděly pronikavé vychytralé oči. Nechal se dovést do přijímacího salonku, kde se usadil na pohovku z rudého sametu. Jak tak čekal na svého přítele sira Richarda Silvera, pomyslel si, že ten starý bláznivka žije ve zbytečném přepychu. Dollins měl pravdu, šlechtic věnoval všechno své jmění honbám za neexistujícími zločinci a zbytek věnoval místní policii na koupení nových technických vymožeností. Nezbylo mu skoro nic. Žil svým jměním, které už neměl. "A on stále čeká na případ, kdy bude moct chytit nějakého vraha a dostat peníze k zaplacení dluhů." Steve vyřkl svou myšlenku nahlas. Bohužel si neuvědomil přítomnost příchozího sira Richarda. "Máte pravdu." Řekl sir pobaveně. "Předpokládám, že jste slyšel o těch vraždách."
"To mi povídejte. Čtyři vraždy ve čtyřech týdnech. Oběti zjevně neměly nic společného, nikdo vraha neviděl. "rozčiloval se Steve" Hotová pastva pro novináře."
"Inu mně se ten článek zdá zábavný. Prý policie zamlčuje fakta. Je pravda, že někdo z vašich podřízených ukradl důležité dokumenty?"
"Proboha jen to ne. Ten idiot Samson." Povzdychl si Dollins
"Samson?" zeptal se sedající sir Silver
"Nováček a strašně rád přitahuje pozornost. Vsadil bych se, že by ty dokumenty ukradl on, jen aby upoutal pozornost."
"A ukradl?"
"Samozřejmě že ne.ono totiž není co. Jediná stopa je, že všem obětem chyběly šperky. Ale pozor, vrah obětím nesáhl na kabelky nebo kufříky. On normálně šel pouze po náhrdelnících, hodinkách, náramcích a tak."
"no a měl snad někdo v nějaké tašce něco cenného?" zeptal se Silver
Dollins se začal horečnatě přehrabovat v kapsách saka. "Richarde, možná" řekl "byste si měl přečíst tohle." Vytáhl z kapsy značně po- mačkaný papír. Sir po lístku střelil pohledem. "Co to je?"
"No tak si to přečtěte."
Silver papír rozložil a nahlas četl:
"Číslo 1
Oblečení:
košile, plátěné kalhoty…to má být nějaký soupis věcí na dětský tábor?"
"soupis věcí našich obětí" opravil ho Steve "čtěte dál" sir sklopil oči k seznamu a znuděně přejížděl očima po řádcích. Na jednom se překvapeně zastavil. "to není možné!" vykřikl a přečetl si celý řádek ještě jednou. "Steve, jak se jmenoval ten čtvrtý?"
"Na něco jste narazil?"
"Dvě stě tisíc nenosí jen tak někdo po ulici, že ne?"
"To ne, ale…"
"Steve jak se jmenoval?"
"Vy víte, kdo to byl?"
"Tuším to. Víte, jak strašně se zajímám o jakékoli detektivní rekvizity.?" On prostě nikdy nepřestane rozhazovat. Pomyslel si Dollins a povzdychl si. "Richarde, v tom je právě ten problém. My nevíme. Neměl u sebe občanský průkaz."
"Já vím." pronesl významně Silver "pokud je to tedy ten, koho myslím."
"Chcete se na něj podívat?"
"Jdeme." Sir se zvedl z pohodlného křesla, a vyrázoval z pokoje tak rychle, že mu mladý komisař málem nestačil. "Smím se zeptat, o jaký obchod šlo?"
"Až jestli budu vědět, jestli je to on."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 modre-oko modre-oko | E-mail | Web | 26. listopadu 2010 v 17:33 | Reagovat

Ahojky děláš dess? nebo znáš někoho takového? tak plsky

1. NEMÁM V PLÁNU POVAŽOVAT DESS ZA SVŮJ
2. budu ho mít do nekonečna!
3. Chtěla bych tam vlka pošlu obrázky když mi pošleš (pošle) e-mail na můj e-mail a dess aby seděl v modré barvě střídala sem ta sv a tm. modrá a kdyžtak aby nějaký ten vlk byl průsvitný a nějaké klikací ikonky a v menu něco. Budeš moc hodná/ý když mi uděláš /či seženeš! MOC TI PODĚKUJU len plsky do týdne pokud možno do pátku 2.12 myslím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama